poniedziałek, 15 października 2012

Battlegroup Kursk

Autor znanego ale już uśmierconego w ramach Warhammer Historical systemu Kampfgruppe Normandy dopiął swego i w zasadzie już jutro, 16 października 2012 roku jego nowy system Battlegroup Kursk ujrzy światło dzienne. Czy aby na pewno jest to system nowy? Nie do końca, skoro autor sam informował, że jest to ewolucja KGN ale ocierająca się o rewolucję. Produkt ten jest wydawany z poważnym wsparciem firmy PlasticSoldierCompany która z tej okazji przygotowała "Army Deals"
Co wiemy na pewno o podręczniku? Przecieki przykładowych stron nie pokazują niestety w ogóle mechaniki systemu. Można się tylko domyślać po spisie treści. Zdjęcia tabel broni pokazują ciekawą rzecz, otóż w odróżnieniu od Operation World War 2 w przypadku Battlegroup Kursk każdy rodzaj działa ma różną charakterystykę co do możliwości trafienia/efektu trafienia zmieniającą się wraz z zasięgiem, którego jest chyba z 6-7 rodzajów (zapisanych liczbowo). Dla przypomnienia w OWW2 są tylko 3 zasięgi (bliski, normalny, daleki) i uniwersalne tabelki dla kalibrów modyfikowane charakterystykami broni zapisanymi przy każdym pododdziale możliwym do zakupu.
Czekać więc pozostaje tylko na recenzję z prawdziwego zdarzenia ale obiektywną, nie jak to miało miejsce w przypadku Kampfgruppe Normandy gdzie ewidentnie mieliśmy do czynienia z 2 recenzjami pisanymi jakby na zamówienie - same superlatywy ale w ogóle bez opisania mechaniki.

Poniżej dla poczucia klimatu Kurska kilka zdjęć T-34/76 M42 Zvezdy w skali 1/72:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz