czwartek, 29 sierpnia 2013

Uzupełnienia dla Rosjan i Niemców

W chwili obecnej, w ramach relaksu pomiędzy sesjami nauki do kolokwiów na aplikacji, prowadzę zaawansowane prace nad pewną liczbą projektów. 

Rosjanie
W tej chwili dysponuję dwoma ciężarówkami, obie służą jako zaopatrzenie (głównie do SU-152 z ich zapasem 3 pocisków...). Pozostawia to problem jak transportować działko przeciwpancerne 45mm i przeciwlotnicze 37mm, oba Zvezdy. W związku z tym zakupiłem niedawno GAZ-AAA z działem przeciwpancernym 57mm ZiS-2. Rozwiązało to problem transportu dla jednego ze wspomnianych działek ale dodało kolejną armatę z uciągiem ręcznym w takim wypadku. Czas kupić kolejne ciężarówki, tym razem jednak będą to raczej zestawy Studebakerów z Lend-Lease, mimo że mam problem ze źródłami czy pojawiły się na zapleczu Kurska? Ktoś pomoże? W dalszej kolejności planuję dokupić piękny zestaw PlasticSoldierCompany dział ZiS-2/3 wraz z załogą, co pozwoli mi stworzyć Pak front na scenariusze obronne. 

Niemcy
Pracuję obecnie nad plutonem Panzer IV, niezwykle uniwersalnych czołgów. Wzwiązku z zakupem nowego aerografu marki H&S wpadłem na pomysł przetestowania jego możliwości i zrobienia kamuflażu w ciapki tego oto wzoru. 

W dalszej kolejności przyjdzie pora na Fw-190A8 Revella oraz Ju-87 też tej firmy. Pozostaje tylko nierozwiązany problem podstawek dla nich - jakieś pomysły? Czy produkty Italeri są w porządku? (robią ponoć podstawki pod samoloty).

1 komentarz:

  1. Zrób sobie podstawkę samemu. Potrzebujesz jedynie starej płyty CD, plastikowego kieliszka do wina, jakiegoś gipsu i rzecz najważniejsza czegoś, na czym będzie trzymał się samolot (ja używam przyrządu do podnoszenia małych metalowych przyrządów z podłogi - taka antenka z magnesem na końcu). Wykonanie jest proste. Odcinasz nóżkę od kieliszka (w niektórych przypadkach nawet tego nie musisz robić, bo nóżki są osobno), i przyklejasz do płyty. Następnie do nóżki montujesz ten podnośnik i następnie gipsem modelujesz całą powierzchnię, jak tam sobie wymyślisz. Potem malujesz, posypka i gotowe. Sam samolot montuję albo za pomocą magnesów (w trakcie sklejania samolotu, montuję w kadłubie magnesik, który później będzie się łączył z tym na górze podnośnika), albo jeszcze prostsze, na górze podnośnika montuje pinezkę i na nią "nadziewam samolot". Tu masz zdjęcie gotowej konstrukcji: http://farm9.staticflickr.com/8538/8645379872_8ae3e6e797.jpg

    OdpowiedzUsuń